BLESKOVÍDKY

MIKROPŘÍBĚHY ZA HRANICÍ FANTAZIE A DOBRÉHO VKUSU
Největší záhada

Největší záhada

Najděte si chvilku pro sebe a zpomalte rytmus života. Tohle je čas pro hvězdy! Přečtěte si sto plus první story z pestrého světa, který napsal sám život. Vykročte do epochy záhad a mystérií dřív, než stihnete říct Aha! Pokračování na další straně.

Nezapomenutelní

Nezapomenutelní

V dějinách literatury se ještě nikdo nedostal do takové šlamastiky jako hrdinové následujícího příběhu! Přečtěte si jubilejní desátou bleskovídku, která je stejně jako její předchůdci vtipná, hravá a v mnoha ohledech padlá na hlavu.

Katapult

Katapult

Podle vyjádření odborníků je tato zapomenutá kapitola z Archimédova života plná historických nepřesností, smyšlených reálií, nepodložených skutečností a zavádějících hypotéz - tedy zhruba stejně jako průměrná učebnice dějepisu pro střední školy.

Zhouba nočních můr

Zhouba nočních můr

Nečekaná návštěva nořila nadmíru nadšeně nozdry napříč nocí. Nálada nesla nádech napětí, neřku-li nebezpečí. Nehmotný nástin nepokrytě narůstal, nebezpečí neočekávaje. Následně nestvůra natrefila na nebojácnou nemesis. Nebo ne?

Astralis

Astralis

Jak vznikají sny? Odpověď na otázku, která některým doslova nedá spát, bohužel přesahuje možnosti tohoto odstavce. Nicméně se o ni pokusíme. Tak tedy sen... Ne, omlouváme se. Vážně se to tady nevleze. Snad vám postačí následující příběh.

Všichni scifisti jdou do nebe

Všichni scifisti jdou do nebe

Kevin zemřel a to ho pořádně naštvalo. Jenže jeho cesta teprve začíná a jak to vypadá, bude mít ještě spoustu důvodů naštvat se znovu. Přečtěte si, co všechno se může stát, když spisovatel science fiction stane před bránou nebeskou.

Ďábel pod vanou

Ďábel pod vanou

"Nemusíte být blázen, abyste u nás mohli pracovat, ale hodně to pomáhá." Tak přesně tahle věta chyběla v inzerátu, který přivedl Doriana až tam, kde je teď - mezi kus koupelnového vybavení a jedno hrozivé tajemství.

Tvář Jacoba Lemonta

Tvář Jacoba Lemonta

Říká se, že život člověka je obtištěn ve tváři a kdo se pozorně dívá, dovede z vrásek a kradmých pohledů číst jako z otevřené knihy. Jacob Lemont by s tímto tvrzením jistojistě souhlasil, ačkoliv by jej určitě zajímalo, kde se to dá umýt.

Kruhy

Kruhy

[Citujeme Světovou encyklopedii:] Určitá část zaznamenaných agrosymbolů byla nepochybně vytvořena člověkem. Jako důvody pro toto jednání se uvádí: recese, pokus o vlastní zviditelnění, finanční zisk, duševní porucha a snaha být vtipný.

Pan Troubel leze na kopec

Pan Troubel leze na kopec

Chtělo by se říct, že toto je příběh o jednom výjimečném muži, neobvyklém dni a zdánlivě nepochopitelném činu. Z úcty k panu Troubelovi, který by takovýto popis zcela určitě považoval za zbytečný snílkovský romantismus, však toto říkat nebudeme.

Udivený Mudžumbu

Udivený Mudžumbu

Dlouho jsem přemýšlel, co prozradit o Mudžumbově dobrodružství, až jsem se rozhodl, že neprozradím vůbec nic. Koneckonců tohle je vyprávění o údivu. O neuvěřitelném, dechberoucím, tlukot srdce zastavujícím údivu, který se k nám vrací jen jednou do roka.